Odkryj swoje dlaczego (kurs online)

Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Dopiero niedawno odkryłam, że nie istnieje jedna dla wszystkich definicja biznesu, szczęścia, spokoju, spełnienia, sukcesu. I doszło do mnie, że żyłam według definicji mi narzuconych.

Od dłuższego czasu wiedziałam, że coś „nie gra”, nie wiedziałam jednak co.

Kazano mi ciężko pracować, bo tylko wtedy mogłam się czegokolwiek w życiu dorobić. Z mężem miałam być aż do śmierci, bo przecież na tym polega miłość. Czekałam, co przyniesie mi los, bo przecież co ma być, to będzie. Nie wychylałam się, bo nie wypada.

Więc skoro to ktoś ustalał zasady według których żyłam, to czy było to moje życie?

Przez większość życia wiedziałam, CO mam robić. Czasami wiedziałam, JAK to zrobić (zresztą nawet jak nie wiedziałam, to pytałam tych, którzy wiedzieli). Ale za cholerę nie wiedziałam DLACZEGO to robię.

Gdy sobie to uświadomiłam, poczułam jakbym obudziła się z długiego snu. Choć muszę Ci się przyznać, że nie była to praca samodzielna. Pewnych rzeczy nie chciałam wiedzieć i widzieć. I zdecydowanie życie bez głębszego sensu, z dnia na dzień, bez refleksji, bez zastanowienia, od rana do wieczora, bezmyślna realizacja zleconych zadań, do takich rzeczy należało.

Zaczęłam poszukiwania nad sensem życia. „Co chcę po sobie zostawić?”, pytałam. Dlaczego to jest dla mnie takie ważne? Do czego mnie to przybliża?

I to właśnie w czasie tych poszukiwań trafiłam na książkę Simona Sinka „Zaczynaj od dlaczego”. Przeczytałam opis na książce i zamarłam. On mówi do mnie!

 

„Każdy człowiek i każda organizacja mogą wyjaśnić, co robią. Niektórzy z nas potrafią pokazać, czym różnią się od innych. Jednak tylko nieliczni są w stanie jasno wyartykułować, dlaczego robią, to co robią. Dlaczego nie ma nic wspólnego z finansami i zyskami. Dlaczego jest tym, co inspiruje Ciebie i Twoje otoczenie.”

 

Postanowiłam więc zacząć od odkrycia swojego „dlaczego?” i odbyć podróż do przeszłości, by budować lepszą przyszłość. Efekt jest taki, że dziś jestem zupełnie inną osobą niż kilka lat temu. Definiuję życie po swojemu i z całą pewnością stwierdzam, że jestem szczęśliwa.

Jeśli jeszcze tego nie doświadczyłaś, to nie czekaj dłużej. Szkoda życia.

Show More

Course Content

Moduł 1. Wprowadzenie

  • Simon Sinek i Złoty Krąg
    14:24
  • Wystąpienie Simon Sinek TED.com
    18:02
  • Złoty krąg vs. mózg

Moduł 2. Zebranie historii i scenariusz dla Partnera

Moduł 3. Przygotowanie do pracy z Partnerem

Moduł 4. Praca z partnerem i sesja Q&A w tle

Moduł 5. Podsumowanie procesu i ćwiczenie z przyjaciółmi.

Moduł 6. Odkryj JAK. Ustal CO.

Moduł 7. Jak korzystać zdobytej wiedzy?